Yenilenebilir Enerji

Yenilenebilir Enerji

Tüm faaliyetlerimizde adımlarımızın arkasında “Gelecek Nesillere Yaşanabilir Bir Dünya Bırakmak” düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelerek yatırımlarımızla tesislerimiz bünyesindeki çatılar ve uygun alanları değerlendirerek kendi elektrik enerjimizi üretiyoruz. Yıllık ihtiyacımızın yaklaşık üç katı elektrik enerjisi üreterek; bazı tesislerimizin tüm ihtiyacını karşılıyor, bölgenin ise elektrik ihtiyacına ciddi oranda katkı sağlıyoruz.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve karbon ayak izimizi en aza indirmek gayretiyle tüm tesislerimizde ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi kurma sürecini başlatarak enerji verimliliğini artırıcı projeleri tesislerimizde uygulamaya başladık. Tesislerimizde kurulu, toplam 21 MW kapasiteli güneş enerjisi santralleri ile yıllık 13.600 ton CO2 salınımının önüne geçiyor; yaklaşık 250.000 ağacın bir yıl boyunca atmosferden temizleyebileceği karbon miktarının havaya salınımına engel oluyoruz.

Yeni yatırımlarımızla birlikte küçükbaş üretim tesisimizden çıkan yaklaşık 400 ton atıktan ürettiğimiz Bio-Gaz ile metan gazı salınımını engelleyerek hava kirliliğinin azaltılmasına bu anlamda da katkıda bulunuyoruz.

TR EN