Tedarik Zinciri

Tiryaki; ülke genelinde ve dünyadan tahıl, bakliyat, kuruyemiş, yem ve yağlı tohumları en etkili ve kaliteli bir şekilde; tedariği, üretimi, depolaması ve ticareti alanlarında faaliyet göstermektedir.

Tarımsal ürünlerin tedarik zincirinin önemli bir parçası olan Tiryaki; bu zinciri verimli yöneterek, müşterilerine en avantajlı şekilde ve değerinde sunarak, müşterilerinin hayatını kolaylaştırır ve onların gerçek faaliyet alanlarına odaklanmalarını saglar.

Tiryaki’yi rakiplerinden ayıran en önemli avantajları; sahip olduğu kaynaklama yani satın alma gücü, lojistik kabiliyeti, pazar dinamiklerini çok iyi bilmesi, alım pazarları ve hedef pazarlara yakın olurken aynı zamanda müşterilere yakın olarak onların ihtiyacını anlamasıdır. Özetle Tiryaki’nin avantajı, operasyonel mükemmeliyet anlayışıdır. Bu anlayış ve yüksek tonajlı iş hacmi Tiryaki’ye maliyet avantajı sağlar. Tiryaki’de bu avantajı müşterileri ile paylaşır. Tarımsal gıdaların “tedarik zinciri yönetimi”nde başarı, zincirin parçalarının birbirine doğru bağlanması ve zincirde ilerleyen ürüne değer katarak pazar talebinin etkin bir şekilde karşılanmasıdır. Tiryaki’nin geniş kapsamlı iş modeli çiftçiden başlayıp sofralara kadar uzanır.

İŞ MODELİ